تبلیغات
کیش و مات - خبر فوری: گری کاسپاروف بازداشت شد!

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 مرداد 1391

خبر فوری: گری کاسپاروف بازداشت شد!

خبر فوری:
گری کاسپاروف بازداشت شد!
برگردان از غلامرضا خواجویی نژاد

"گری کاسپاروف" قهرمان اسبق شطرج جهان و فعال سیاسی در خارج از دادگاهی که در آن سه تن از افراد گروه "پوسی رایت" محاکمه می شدند، ضمن مورد ضرب و شتم قرار گرفتن توسط پلیس دستگیر شد. این در حالی است که "کاسپاورف" بدون هیچ اعتراضی تنها در انتظار شنیدن حکم دادگاهی بود که سه زن جوان را به اتهام اعتراض در مقابل کلیسایی در ماه فوریه گذشته به دو سال زندان محکوم کرده بود. بر همین اساس پلیس وی را در حالی که در گوشه ای گیر انداخته بود مورد ضرب و شتم قرار داد و بازداشت نمود.

گروه "پوسی ریوت" نام یک گروه حامی حقوق زنان است که اعتراض هایی را در مقابله با رژیم مسکو طراحی می کند. سه زن جوان از این گروه در ماه مارچ گذشته و طی تظاهراتی توسط پلیس به صورت وحشیانه ای دستگیر شدند. "آلکسی نیکیفوروف" دادستان عالی دادگاه درخواست مجازات زندان برای این سه تن به اتهام اهانت به خداوند نمود. وکیل گروه "پوسی رایت" می گوید که دادگاهی که این حکم را برای این سه زن جوان متهم اعلام نموده است یک دادگاه فرمایشی است که پیش از این نمونه هایی از آن را به سبک سنتی در شوروی سابق دیده ایم.

قاضی این پرونده عصر جمعه گذشته حکمی را قرائت نمود که طی آن این سه زن به دو سال زندان به اتهام اعتراض به "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر وقت کشور روسیه در اطراف یک کلیسا در فوریه گذشته نموده اند. دادگاه رسیدگی به اتهام و حکم داده شده به این سه نفر در کنار نحوه بازداشت وحشیانه آن ها توسط پلیس اعتراض هایی را در جامعه سیاسی روسیه به راه انداخته است.

روزنامه نیویورک تایمز در همین مورد می نویسد: در حالی که "ماریا سیرووا" قاضی این پرونده در حال قرائت حکم مربوط به اتهام این سه تن بوده است ، هزاران نفر در بیرون از دادگاه نسبت به این حکم اعتراض داشته و شعار می دادند که: "پوسی رایت" را آزاد کنید. در این بین ده ها نفر از معترضین بازداشت شدند که در بین آن ها چهره "گری کاسپاروف" قهرمان اسبق شطرنج جهان و فعال سیاسی مخالف دولت دیده می شد.

"کاسپاروف" در حالی که سعی داشت تا در مقابل پلیس مقاومت کند مورد ضرب و شتم قرار گرفت و پس از دستگیری به اتومبیل گشت پلیس برده شد.

تماس های گرفته شده حاکی از این است که "کاسپاروف" در حال که بیرون از ساختمان دادگاه در حال انجام یک مصاحبه رادیویی بود توسط پلیس بازداشت شد. "کاسپاروف" 49 ساله در حالی که فریاد می زد که اعتراض نمی کرده است به زور توسط پلیس بازداشت و به طرز خشونت باری کشان کشان به وانت پلیس برده شد. یک عکاس نحوه دستگیری وی را به تصویر کشیده است.

"کاسپاروف" سال هاست که به عنوان رهبر استقرار دموکراسی در روسیه فعالیت می کند. وی یک سازمانی تحت عنوان جامعه پیشگام متحد مدنی را اداره می کند و همچنین به عنوان سفیر صلح سازمان ملل فعالیت دارد و در حالی روز پنج شنبه گذشته مورد بازداشت قرار گرفت که در حال تهیه گزارشی حقوقی از دادگاه گروه "پوسی ریوت" بوده است.

این گزارش در تحلیلی عنوان می کند که بر طبق استانداردهای حمایت از حق اعتراض و تجمعات مسالمت آمیز دستگیری و محاکمه این سه تن ناعادلانه و بر خلاف موازین حقوق بشر است. این افراد در آن روز یک تظاهرات مسالمت آمیز را داشته اند و می بایست تا پلیس اقدامات لازم را برای محافظت از آنها مبذول نماید. "گری کاسپاروف" در همین مورد می گوید: بازداشت این سه نفر به مدت پنج ماه بدون این که تمهیداتی را برای آزادی آنها به قید وثیقه اندیشیده شده باشد غیر قابل قبول است. آن ها باید در اسرع وقت از این حکم تبرئه شوند و به خاطر این بی مهری روا شده بر آن ها دلجویی شود. اگر آن ها از این اتهام تبرئه نشوند این امر ثابت می کند که دموکراسی روسیه توسط حکومت "پوتین" در حال تباه شدن است. بدون هیچ پرسشی باید گروه "پوسی رایت" از شرایط محاکمه عادلانه ای توسط دادگاه حقوق بشر اروپا برخوردار شوند.

این گزارش عصر امروز در صدر اخبار بسیاری از خبرگزاری ها و تلویزیون ها قرار داشته است که نمونه های از این گزارش ها را که برایتان در نظر گرفته ایم که می توانید مشاهده فرمایید. برای پیگیری این اخبار با کلیک بر روی تصاویر می توانید به آن ها دسترسی یابید.


گری کاسپاروف به طرز وحشیانه ای دستگیر شد
ا

در فیلم بالا کاسپاروف پس از دستگیری سعی می کند از دست ماموران فرار کند که ...
ا


آچمز: یکی از پلیس ها ادعا می کند گری
کاسپاروف دست وی را به این شکل گاز گرفته است!
بله ... تا این ها باشند که دیگر با هیچ شطرنج بازی در نیافتند!! D:
تازه شاید به زودی کتاب «همانند یک استاد بزرگ گاز بگیرید!» هم منتشر شود

کاسپاروف در سال 2005 کناره‌ گیری خود را از شطرنج حرفه‌ای اعلام کرد و وارد فعالیت های سیاسی شد. از آن زمان وی به یکی از پرسر و صداترین چهره‌ های مخالف پوتین تبدیل شده است. کاسپاروف از آن زمان به یکی از چهره‌ های مورد توجه غرب تبدیل شده است.

قهرمان سابق شطرنج جهان به عضویت ائتلاف «روسیه دیگر» درآمد و در سال 2007 در جریان تظاهرات در کنار دیگر اعضای ائتلاف «روسیه دیگر» علیه دولت، دستگیر شد و مجبور به پرداخت 29 هزار یورو برای آزادی خود شد.


تصویری مربوط به دستگیری گری کاسپاروف در سال 2008

کاسپاروف در سال 2008 به عنوان نامزد حزب مخالفان روسیه موسوم به «روسیه دیگر» برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور انتخاب شد. وی با کسب 379 رای از 498 رای در گردهمایی نمایندگان روسیه دیگر در کنگره در رقابت با «میخائیل کاسیانوف»، نخست وزیر پیشین و ویکتور گراچنکو، رئیس پیشین بانک مرکزی روسیه به پیروزی رسید و به عنوان نامزد حزب روسیه دیگر برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی شد.

آخرین خبر: طبق آنچه در صفحه اجتماعی وی نگاشته شده است چنین آمده است که: "گری کاسپاروف" از ایستگاه پلیس به بیمارستان منتقل شده است تا به دلیل صدمات وارد شده به وی مورد درمان قرار گیرد. همچنین وی قصد دارد تا ثابت کند که در طی بازداشتش به کسی آسیب نرسانده و در شرایط شرب خمر نبوده است. امشب وی به بازداشتگاه پلیس بازگردانده خواهد شد. به نظر می رسد که پلیس با طرح داستان نخ نما شده ضربه زدن به مامور پلیس قصد دارد تا "کاسپاروف" را به نحوی متهم نماید. این در حالی است که قطعه ویدئویی وجود دارد که نحوه انتقال "کاسپاروف" به ماشین پلیس را توسط چهار مامور به تصویر می کشد. امیدوایم که به زودی "گری کاسپاروف" را در خانه اش ملاقات کنیم.صفحه فیسبوک گری کاسپاروف
صفحه توییتر گری کاسپاروف
ا
بیلدربرگی ها به کاسپاروف: پوتین را مات کن!
آخرین کیش پوتین به کاسپاروف (ماجرای 2007)

طبقه بندی: اطلاعیه مسابقات ایران و جهان، 
برچسب ها: دست گیری گری کاسپارف، بازداشت شدن کاسپارف،
ارسال توسط SALAR


آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدام دفاع در مقابل e4 خوب است؟
پیوند های روزانه
لینک های ویژه

قالب وبلاگ

گالری عکس بازیگران سینما

کتابخانه الکترونیکی

قالب وبلاگ

گرافیک کامپیوتری opengl